Anální hrátky jsou příjemné, ale musíte dodržet základní pravidla

Anální sex může nastartovat skomírající milostný život či „jen“ zpestřit postelové hrátky páru, který rád experimentuje. Pro mnohé je bohužel tabu, a to navzdory celkové uvolněnosti a sexuální otevřenosti dnešní doby. Pokud máte z „análku“ strach, protože – a přiznejme si, že to tak skutečně je – jde o nevšední praktiku, přečtěte si několik praktických tipů, jak prvopočátky zvládnout tak, aby si oba zúčastnění milování užili a neodcházeli z ložnice se smíšenými pocity.

Rozmyslete si, co před sexem sníte a vypijete

Dát si před plánovaným análním sexem jídlo, které má tendenci působit trávicí problémy (např. ostré mexické pokrmy), není vůbec dobrý nápad. Vyhněte se proto ostrým a dráždivým pochoutkám a všemu, co vede k plynatosti a snadnému uvolnění stolice. Co se týče alkoholu, může vás příjemně uvolnit, ovšem přemíra by mohla vést k určité neurvalosti a v konečném důsledku k poranění.

Nezbytná hygiena

Než se do „toho“ pustíte, dopřejte si sprchu. Nemusíte v ní trávit půl hodiny – v rektu (poslední úsek tlustého střeva) se obvykle nachází minimum stolice.

Bez kondomu a lubrikantu raději ne

Bez ohledu na to, zda se jde o známost na jednu noc, nebo milování s partnerem, je kondom správnou volbou, protože brání přenosu sexuálních chorob a infekčních onemocnění. Společně se silikonovým lubrikantem (rozhodně s ním nešetřete!) pak usnadňuje vstup. Lubrikačnímu gelu na vodní bázi se raději vyhněte, má tendenci vysychat. Přípravky na bázi oleje zase mohou porušit kondom.

Usnadněte si to hračkou

Stejně, jak si lze pomocí dilda usnadnit vstup do těsné vagíny, je možné drážděním připravit i anální otvor. Pořiďte si anální dildo v realistickém provedení – přináší ženě realistický pocit a kdykoliv se s ním může stimulovat sama a naladit se na „skutečný“ sex s partnerem.

Hlavně v pohodě a bez stresu

Anální sex může být tím nejlepším, anebo naopak nejhorším postelovým zážitkem. Rozhodující je přístup. Příjemce nesmí mít strach, jinak se dostaví nepříjemné pocity, a v horším případě bolest. Snažte se být v klidu, komunikujte a nevzdávejte to, i kdyby vám to napoprvé nevyšlo podle představ. Ideální polohou pro začátek je misionář.