To nejlepší pro vaší erekci – 7. životospráva

Abychom snížili nedostatky v erekci, můžeme pro to mnohé udělat. V prvé řadě bychom měli být v psychické pohodě, a k té přispívá ve velké míře i životospráva. Ta totiž dokáže vyrovnat poměry v našem těle i na duši.

Cvičení

Staré pořekadlo říká, že ve zdravém těle zdravý duch, tedy mluví o tom, že bychom se měli hýbat. Takže je třeba běhat, cvičit v posilovně a podobně. Ale pro erekci se doporučují zejména břišní cviky. Břišní svaly podporují držení erekce. Na druhou stranu pohled na rovné bříško a dobrá fyzička způsobí, že se budete cítit dobře a zvýšíte si sebevědomí. Dále se doporučují Kegelovy cviky. Jednoduše řečeno je to stahování svalů v rozkroku, jejichž zesílení pomáhá nejen čerpání krve do penisu, ale pak i udržení erekce samotné. Dobrá je prostá chůze, ale nedoporučuje se jízda na kole.

Kouření a pití alkoholu

Pro kouření platí, že dlouhodobě erekci neprospívám, protože zhoršuje koloběh krve zužováním tepen. Pokud jde o alkohol, to jsme již zmiňovali v předcházejícím dílu, větší množství a častější požívání také erekci neprospívá.

Masturbace

Masturbace je určitě potřebná v tom, že si utvrzujeme, že jsme schopni erekci mít. Pokud se nám nedaří, třeba ani dlouhodobě ráno, kdy jsou naše smysly pro erekci nejvíce nakloněny, je to problém, který bychom měli řešit s odborným lékařem. Pokud jsme si sami erekci schopni přivodit a nedaří se nám to až s partnerkou, jde o problém psychický. Takže to chce nemasturbovat třeba dva či tři dny, abychom byli tzv. více nabuzeni.

Strava

Měli bychom si udržovat zdravou váhu, protože nadváha erekci také neprospívá. Laicky si to můžeme vysvětlit tak, že máme stejně krve, ale ve větším těle ji bude tím pádem na erekci méně. Jednorázové přejedení před souloží také není dobré, protože plný žaludek způsobuje ochabnutí těla a mysli.