To nejlepší pro vaší erekci – 6. pozor na léky

Problémy s erekcí mohou mít jednoduchý problém, ale také může nastat složitý sled různých vlivů, z nichž některé právě ani s erekcí zdánlivě nesouvisí. Tak třeba léky, které pro některé jiné zdravotní potíže užíváme.

Léky na psychické stavy

Různými léky se mohou léčit deprese, sociální a jiné fobie, úzkost a podobně. Všechny tyto medikamenty, často jsou to i různé drogy, se s erekcí neslučují. Je proto třeba, pokud je máme brát, poradit se s lékařem a neřešit to jen třeba braním podpůrných přípravků (léků) na zvýšení erekce.

Vysoký tlak

Vysoký tlak krve může zdánlivě z laického pohledu přispívat ke zlepšené erekci, ale není tomu tak. Vysoký tlak může natrvalo poškodit jemné žilky a cévy v penisu, což může naopak erekci i třeba jednou znemožnit. Proto je lepší, opět po poradě s lékařem, dostat vysoký tlak na zdravou výši. Obdobně je nutno se zachovat při vysokém cholesterolu.

Podpůrné prostředky

Různí sportovci, ať již profesionálové, ale i amatéři, často berou anabolické steroidy. Ty v rozumných mezích nemají přímý vliv na erekci, ale mohou zmenšit varlata a snížit jejich schopnost vyrábět testosteron. A ten je k erekci nutný.

Obsah lékárničky

Někteří lidé si myslí, že se bez léků nedá žit, jsou k tomu vychováváni od svých většinou neurotických rodičů. Pokud si nějaké léky kupujete bez lékařského předpisu a berete je při různých příležitostech, případně dokonce pravidelně, měli byste přim zjištění, že začínáte mít poruchy erekce, je zkusit nebrat, nebo se poradit s lékařem. Není dobré to pak řešit dalšími léky na zvýšení erekce, viagrou a podobně.