To nejlepší pro vaší erekci – 5. Strava

Problémy s erekcí mohou být různé, proč je tedy zvyšovat tím, že se budeme špatně stravovat? Měli bychom proto sledovat, co a jak jíme a pijeme.

Alkohol

Při tradičním stavování obvyklými potravinami největší změny v lidském těle se dějí po požití alkoholu. Ten ovlivní nejen poměry v trávicím systému, ale i krev a tím i celou psychiku člověka. Malé množství může působit kladně u lidí, kteří jsou na něj zvyklí, u abstinentů je to možné naopak. Velké množství může mít vliv záporný, ale je to rozporné, protože i sám jedinec cítí, že to někdy jde a někdy nejde.

Vitamíny

Vitamíny, obvykle spojované s ovocem a zeleninou, ale není to vždy, zlepšují průtok krve v koronárních tepnách a tím i tok krve do penisu.

Tuky

Strava s vysokým množstvím mastných kyselin, smažených a zpracovaných potravin může přispět k sníženému krevnímu oběhu v celém těle. Jde ale o dlouhodobější úkaz, dát si jednu porci ovaru asi nárazově nebude vadit. Ale odborníci tvrdí, že co je špatné pro srdce člověka, je také špatné pro jeho penis. Takže je potřeba jíst tzv. tradiční středomořskou stravu, tedy ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky, když tuky, tak ořechy a olivový olej, ryby a neuškodí trocha vína, zejména červené. Jídla plná tuků, kterým se obvykle říká těžká, omezte na minimum.

Sladkosti

Pokud máme sladkosti spojené s kvalitní čokoládou, je to dobře, protože kakao způsobuje pokles systolického krevního tlaku, a tím rozšiřuje tepny a umožňuje větší průtok krve i do penisu. Syrové kakao obsahuje sloučeniny flanovols, které dokonce zdvojnásobuje zdravé buňky uvnitř penisu, které se nazývají endolithium. Takže je dobré jíst co nejméně zpracované a hlavně nevyhřívané organické tmavé čokolády nebo přímo kakaový prášek (co takhle nudle posypané kakaem?).

Česnek

Česnek je vynikající, bohužel nám po něm smrdí dech. Česnek snižuje krevní tlak, zvyšuje množství testosteronu a má snad i zvyšovat průtok krve až o 15%. Je pravda, že daná studie již neřekla, kolik se ho musí sníst za tímto účelem.

Granátová jablka

Granátové jablko má až léčebné vlastnosti, když se dostane do kardiovaskulárního systému, silně ovlivňuje i produkci testosteronu. Je ho však třeba konzumovat dlouhodoběji. Je možno ale pít i jen šťávu, kdy se dá nejen snižovat krevní tlak, ale i zvětšovat průtok tepen až o 30%. Bylo také prokázáno navyšování produkce testosteronu velkým množstvím antioxidantů v něm obsaženým.

Špenát

Špenát, mnohými zatracovaný, je ale bohatý na přírodní dusičnany, které rozšiřují tepny. Je zde i množství ekdysteronu, minerálů a vitamínů, které všechny navyšují množství testosteronu v krvi.

Závěr

Potravin, případně poživatin, které mohou napomáhat zlepšení erekce je více, jmenuje proto již jen souhrnně, že jde o vlašské ořechy, melouny, ústřice, káva, ryby a pálivé papriky.