To nejlepší pro vaší erekci – 3. chemie

Na erekci mají vliv různé prvky a sloučeniny. Povíme si ynní o těch nejzákaldnějších s největším vlivem.

Oxid dusnatý

Jednou z erekcí je spontánní erekce v noci ve spánku. Její příčinou může být i uvolňováním oxidu dusnatého (NO). Ten se uvolňuje z buněk a pak lemuje vnitřek cév a rozptýluje se do hladkého svalstva. Tím se svaly uvolňují a to také způsobuje, že se rozšířují cévy, tím se zvětšuje průtok krve do penisu a způsobuje to onu erekci.

Glukóza

Erekci škodí velké množství cukru. Jeho konzumace, ať v jídle či nápojích, zvyšuje nárůst hladiny glukózy v krvi, která stimuluje uvolňování hormonu inzulínu. Na druhou stranu tím lidské (mužské) tělo produkuje méně testosteronu, který má zásadní vliv na erekci a pohlavní život. To je také jeden z důvodů, proč máme nejsnadnější erekci ráno, protože delší dobu nejíme, a tím klesla hladina cukru v krvi.

Vitamín D

Při problémech s erekci se doporučuje pobyt v přírodě. Je to proto, že vitamín D hraje důležitou roli při produkci testosteronu. A nejsnadnější možnost, kde nečerpat vitamín D, je pobyt na slunci. Nedostake vitaminu D může způsobit pokles testosteronu až o 20%. A kolik sluníčka denně stačí? Podle odborníků na to stačí pouze čtvrthodika na slunci a denní dávka vitaminu D je doplněná.

Alkohol

Poslední chemickou látkou, kterou zmíníme, je ethylalkohol (C2H5OH). Uvádí se, že větší množství alkoholu v krvi brání erekci, ale sáhněme si mnohý na srdce, že na druhou stranu jsme v částečném opojení zase bez zábran, což erekci může prospívat. Takže vliv alkoholu na mizernou erekci je sporný, ostatně zkušenosti ukazují, že v lidském těle nenacházíme vždy pravidelné reakce. Jednou po “pěti pivech” stojí jako hrad, jindy po jednou ani “hlavu nepozvedne”. V každém případě si dát jednoho „prcka“ na kuráž je dobré, ale při větším množství nemusíme mít problém s erekcí, ale se samotnou partnerkou. Mohlo by se stát, že by ji alkoholické výpary z našich útrob sex nezprotivily natolik, že by ho ukončila a mi zůstali sami.