Bylinky, které vám pomohou dosáhnout erekce

Pokud máme nějaké problémy, chceme je samozřejmě řešit. Většinou k zdárnému výsledku nevede jedna cesta, zvláště u erekce. Z výčtu základních možností nesmíme zapomínat na bylinky. Za prvé si pomůžeme sami a uvaříme si čaj na zvýšení erekce. Jeho základní složkou bude zázvor, který se dá koupit i již připravený k vaření čaje. Přidáte ještě čaj černý a čaj připravujeme kávovým způsobem přes kávovar. Ještě trochu citrónu a na můžeme i med pro lepší chuť.

Zázvor

Čaj jsme si již uvařili, takže proč tento recept? Zázvor má podobné účinky jako gingo biloba a čaj zelený i černý snižují krevní tlak, citrón zase prokrvuje tepny přirozeným vitaminem C a med zvyšuje hladinu testosteronu pro obsah boru. Spotřeba takového čaje bude již na každém dle potřeby, i více hrnků denně. Aby se nám chuťově neomrzel, lze přidávat třeba nové koření, česnek, grapefruit, citron, limetkovou šťávu, olivový olej nebo kurkumu a k oslazení agávový nektar či stévie.

Jinan dvojlaločný

Jako další vhodné bylinky, i když nejde o bylinky v pravém slova významu, jako byl i třeba výše zmíněný zázvor, tu je jinan dvojlaločný (Ginkgo biloba), který zmírňuje oxidativní stres tím, že snižuje počet volných radikálů v těle. Dále zvyšuje množství buněk hladké svaloviny, ale má i jiné pozitivní účinky.

Maca peruánská

Další rostlina, která zlepšuje erekci, vitalitu a libido je maca peruánská. Při výzkumu požívání macy zvýšilo erekce, byla delší a trvala déle. Je jen třeba tělu dodávat i zinek a dávkování umírnit. Jinak maca je i skvělý posilovač libida pro muže každého věku, je přírodní posilovač energie, snižuje únavu a dodává tělu bez nadměrného množství chemických složek.

Ženšen

Známý je i ženšen, který rozšiřuje tepny, takže jde více krve i do penisu. Všechny vědecké výzkumy zlepšení potvrzují, i když ne samozřejmě 100procentně. Kořen ženšenu obsahuje několik účinných látek, které se nazývají buď ginsenosidy nebo panaxosidy, které jsou odpovědné za léčivé účinky této byliny.

Trochu exotiky na závěr

Třebaže ženšen či maca pocházejí u Asie, exoticky je již nebereme, zato stále za ni považujeme Eurycoma longifolie, či známá jako tongkat ali nebo pasak Bumi. I tato se řadí k nejpopulárnějším bylinám k léčbě poruch erekce a dosažení tvrdší erekce. Tongkat ali se již dostává do všech míchaných tabletek na podporu erekce na bylinné bázi. Zvyšuje hladinu testosteronu množství fytochemikálií (rostlinných chemických látek), zvyšuje množství energie zvýšením ATP (adenozintrifosfátu), což je látka zodpovědná za většinu výroby energie v našem těle, zvyšuje hladinu HDL (lipoproteiny s vysokou hustotou) v těle k udržení zdravých tepen a proti usazování nánosů na jejich stěnách atd.