9 kroků k nákupu nového auta

1. Stanovte si rozpočet

Musíte mít jasně zodpovězenou otázku, v jakých finančních kruzích se budete při nákupu auta pohybovat. Stejně tak si ujasněte formu financování – budete platit hotově či chcete úvěr?

2. K čemu auto potřebujete?

Zamyslete se, kam nejčastěji jezdíte, kolik kilometrů ročně najedete, jaký chcete typ karoserie, velikost auta – či to bude auto pro rodinu nebo jen pro manželku?

3. Benzín či nafta?

Volba paliva je úzce spojena s počtem najetých kilometrů. Pokud jezdíte méně a častěji startujete, volte benzinový motor. Pro služební auta se doporučuje spíše diesel.

4. Kde auto koupit?

Pokud máte všechno zodpovězeno, vrhněte se na výběr toho správného auta. Nejlépe je zvolit , vše je přehledné a nemusíte obcházet veškeré bazary v okolí – online máte veškeré vozy, které se okolo vás nachází.

5. Sepište si pár výherců

Vsaďte na starý způsob a použijte papír a tužku. Sepište si vlastnosti pěti aut, které vás nejvíce oslovily a srovnávejte. Hlavně se neřiďte jen podle ceny!

6. Veškeré info

Nenechte se zviklat všemožnými testy na prodej vozů. Projděte si na internetu veškeré informace o vámi vybraných autech – ale berte je tak nějak s rezervou. Sto lidí – sto názorů.

7. Top trojka

Z vámi vybraných pěti aut nelítostně škrtněte dvě poslední a vydejte se na obhlídku. Auta si pořádně projeďte a nechte zkontrolovat v autoservisu.

8. Komunikace s prodejcem

Řekněte prodejci na rovinu, že se rozhodujete mezi třemi auty a nechte si vypracovat cenovou nabídku. Proberte s ním financování, pojištění, vzdálenost do servisu, garanční prohlídky, záruku a prostě všechno, co můžete o svém novém autě zjistit, aby vám nic neuniklo!

9. A máme výherce!

Tak už jste se rozhodli a čeká vás ten poslední, nejpříjemnější krok. Vyrazte za vámi vybraným prodejcem a auto si převezměte. Poptejte se ještě na příslušenství k vozu, které vám může prodejce přidat a už si jen užijte vaši první cestu domů.